آقای عطف به مطالعه چاپ پل استار میپردازد

اگر کار مشابه این مطالعه دارید بهتر وقت بیشتری بابت مطاله این تحقیق صرف کنید زیرا هدف آقای عطف از تشریح این نمونه ها بالا بردن توانایی شما برای معادل سازی در کسب و کار خودتان است.
سیاست گذاری، مزیت های رقابتی بازاریابی برای مجموعه های تبلیغاتی و چاپی

طرح مطالعاتی گروه پل استار
هدف و بازار
طرح یک هدف برای چرایی وجود داشتن یک سازمان. داشتن یک طرح، به روشن شدن دستاورد های یک کسب و کار کمک می کند؛ از نظر درون سازمانی موارد قابل توجه برای سازمان را مشخص می کند و چگونگی تاثیر منابع اختصاص یافته در کنار منابع انسانی. هدف گروه پل استار تبدیل شدن به سودآور ترین، خلاق ترین و مشتری مدار ترین کمپانی چاپ اروپا است.
این هدف به این معنی است که کمپانی به دنبال راه هایی برای بهتر شدن خدماتش به مشتری است. این تمرکز بر نیاز مشتری به دلیل بالاتر بردن سطح رقابتی در بازار چاپ اهمیت زیادی دارد و افزایش ظرفیت در این صنعت متناسب با نیاز بازار.
بازار چاپ از تعداد زیادی مجموعهء چاپ کوچک تشکیل شده است(۹۰% آنها کمتر از ۲۰ کارمند دارند). کمپانی های بزرگی مانند پل استار استثنا هستند. در مجموع بیش از ۱۲هزار کمپانی چاپ در بازار وجود دارد، که در سال ۲۰۰۱ بالغ بر ۱۴ بیلیون پوند ارزش داشتند. با وجود اینکه چاپ دومین صنعت بزرگ اروپا ست، اما سود دهی کمی دارد. رقابت ... بیانگر این نکته است که با بهبود تکنولوژی امکان ورود به بازار آسان تر است. کمپانی هایی که کارایی کمتری دارند کمتر در بازار دوام می آورند و جدیدتر ها جایگزین آنها می شوند.
رقابت در سطح بالا به این معنی است که کمپانی ها سعی می کنند قیمت یکدیگر را بشکنند تا بتوانند فروش بیشتری داشته باشند. به کار بردن همهء ظرفیت های موجود، باعث می شود خریداران بدانند که انتخاب های زیادی، در کنار قدرت چانه زنی وجود دارد. با این حال کمپانی پل استار بر روی سیاست جدیدی تمرکز کرده است. خطر رقابت در قیمت گذاری باعث می شود حاشیهء سود کمپانی کمتر شود و محصول ارائه شده در حکم کالا باشد. طرح پل استار خدماتی را ارائه می دهد که در کنار مورد اعتماد و منعطف بودن کاملا متفاوت از رقبا هستند، با قابلیت ارائهء چاپ ایدال و سایر خدمات مربوط به آن.
با تغییرات مفیدی که پل استار در سیستمش به وجود آورد، مشتریان قادر خواهند بود راحت تربه اهدافشان برسند و این سیستم خدمات با ارزش تری ارائه می دهد؛ و این درک از نیاز مشتری باعث شده است این کمپانی در سطحی بالاتر از رقیبانش بایستد.
صنعت چاپ، به طور سنتی، دارای مشتقات زیادی است. کمپانی ها در زمینهء تجهیزات سرمایه گذاری می کنند و سپس به دنبال کاری می گردند که این ظرفیت های موجود را پوشش دهند. کمپانی ها خدمات پایه ای به مشتریان ارائه می دهند؛ در حالیکه پل استار برای کمک کردن به مشتریانش نوآوری داشته و از رقیبانش موفق تر بوده است. مسئولان این کمپانی معتقدند که فکر کردن به جهت گیری های بازار و نیاز مشتری، و پیدا کردن خدمات متناسب با آن، ضروری است .
استراتژی
یکی از این استراتژی ها داشتن برنامهء بلند مدت برای رسیدن اهداف است. در استراتژی فضای رقابت باید در نظر گرفته شود، فضایی که عملکرد کمپانی در آن صورت می گیرد و فرصت های بازار وجود دارد. تمرکزاستراتژی پل استار بر روی بهترین بودن از نظر منابع انسانی، تجهیزات، رسیدن به کیفیت بالا است:
- پیش برد برنامهء تحویل محصول
- ضمانت کیفیت
- فراهم کردن خدمات در سطح بالا
- نوآوری داشتن
- دانستن نیاز مشتریان
استراتژی پل استار، تمرکز بر چند بازار خاص با بازدهی بالا ست، تا اینکه تلاش کنند کل بازار را با وجود رقبا پوشش دهند. برای مثال، این کمپانی سیستم پست مستقیم را در راس کار قرار داده اند، که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ در حدود ۳۰% رشد داشته است؛ و همچنین به توسعهء در این مسیر و افزودن به ارزش های مشتریان مشغول است.
پل استار سرمایه گذاری زیادی بر روی تجهیزات انجام داده است (بیش از ۳۵ میلیون پوند در طی سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳)، از این رو قادر است خدماتی مانند هدایای رایگان درون مجله یا قرار دادن سی دی روی جلد مجلات را به خدماتش اضافه کند. پل استار بر این عقیده است که با داشتن نیروی کار متخصص، تجهیزات عالی و نوآوری میتواند خدماتی به سایر کمپانی ها ارائه دهد که کسب و کار آنها را ارتقا ببخشد.
بازاریابی
ترکیب عواملی که تصمیم مشتری برای خرید را تحت تاثیر قرار می دهدرا بازاریابی یا ۴Ps می نامند:
قیمت – محصول چقدر ارزش مالی دارد؟ موارد پرداخت به چه صورت است؟ آیا اعتبار به مشتری تعلق می گیرد؟
محصول – محصول مورد نظر چه مزایایی دارد؟ چه ویژگی خاص یا منحصر به فردی دارد؟ چگونه می توان محصول را با کالای مشابه رقبا مقایسه کرد؟
ترویج – راه هایی که از طریق ان کمپانی در مورد محصول خود توضیح می دهد. برای مثال از طریق تبلیغ، ترویج فروش یا روابط عمومی.
جایگاه – راه هایی که صاحب کالا، از طریق آن محصول را از محل تولید به مشتری می رساند(توزیع).
بالا و پایین خط ترویج
تکنیک های ترویج برای برقرار ارتباط با مشتری است و شامل محدودهء بالای خط تکنیک و پایین این خط می شوند. در بالای این خط جریان اصلی تبلیغات وجود دارد مانند رادیو و تلویزیون. هزینه های کلی پرداخت شده در این بخش در انگلستان نزدیک به ۱۱ بیلیون پوند بوده است. تلویزیون و مطبوعات ۷۰% این بخش را به خود اختصاص داده اند.
پل استار باید مراقب این روند در بالای خط ترویج باشد، به دلیل اینکه برخی از مشتریان – مانند مجلات و ناشران – برای درآمد هایشان به تبلیغات رسانه ها متکی هستند. برای مثال، اگر تبلیغات مجله به ازای هر پوند که خرج آن می شود موثرتر باشد، تبلیغ کننده ها تقاضای صفحه های بیشتری می کنند، از این رو ارزش سفارش این کمپانی بیشتر می شود. این دلیل دیگری است که نوآوری در این مجموعه اهمیت دارد، زیرا به مشتریان خود این امکان را می دهد که خدمات تاثیرگذار تری به ارباب رجوع عای خود ارائه دهند.
پل استار در زمینهء ترویج در شاخه های زیر نیز فعالیت دارد. این روش ها شامل جریان اصلی تبلیغات نیستند(بالای خط نیستند):

- پست مستقیم
- ترویج فروش
- کاتالوگ
خدمات این مجموعه باعث شده مشتریان بتوانند روش بازاریابی خود را از طریق ترویج موثر تر، ارتقاء دهند. پل استار متوجه شد که مشتریان و تبلیغ کنندگان برای این منظور بودجهء کمی دارند و برای مبالغ ناچیز نیزحساب و کتاب دارند. کمک کردن به آنها در جهت بهره بردن بیشتر از هزینهء پرداختی، تمایل به استفاده از خدمات پل استار را بیشتر کرد. این کمپانی به روش های زیر به مشتریانش کمک کرد.
ناشران مجلات
ناشران معمولا علاقه دارند که آنچه که منتشر می کنند روی گیشه، بهتراز سایر رقبا باشد. از آنجایی که مشتریان به بررسی همهء کالاهای موجود می پردازند، پل استار به مشتریان خود کمک می کند که محصولاتشان به داشتن جلدهای منحصر به فرد به چشم بیایند.
مجلات همچنین از طریق تبلیغات درون مجله برای خود درآمد کسب می کنندو پل استار به آنها کمک می کند که این امر نتیجه بخش باشد.
اگر تبلیغ برای شخصی موثر باشد و بازخورد داشته باشد، تمایل فرد برای ادامهء همکاری با آن مجلهء خاص نیز بیشتر می شود. از مثال های خلاقیت پل استار می توان به برچسب هایی اشاره کرد که با یادداشتی حاوی اطلاعاتی در مورد خدمات یا کالای خاصی، درون مجله چسبانده شده است. این مدل تبلیغ ثابت کرد که توجه افراد به این نوع موارد از ۱% به ۳% افزایش یافته است. این یک دستاورد بزرگ در وضعیتی است که مجلات زیادی در حال انتشار هستند.
پست مستقیم
پل استار به مشتریانش کمک کرد که از روش پست مستقیم، از طریق شخصی کردن دسترسی به بازار هدف، نتایج بیشتری به دست آورند. بروشور ها، کارت ها یا نامه ها به آدرس مستقیم افراد فرستاده می شوند. این کار باعث ترغیب دریافت کننده با خواندن اطلاعات مندرج در مراسلات می شود. بار دیگر این نوآوری و انعطاف پذیری به مهارت و تجهیزات خاص خود نیاز دارد. پل استار این کار را از طریق کمک به صرفه جویی در هزینه های مشتریانش انجام داد، در واقع به آنها کمک کرد لیست ارباب رجوع خود را اصلاح کنند و از پست های غیرضروری کاسته شود.
این نوع دسترسی، به شرکت های پست کمک می کند که هزینه های خود را، با اجتناب از چند بار ارسال به یک آدرس، کاهش دهند. همچنین باعث شد میزان موفقیت این شرکت ها بالا رود زیرا هرآنچه که باید ارسال شود از این روش به دست گیرنده می رسد و قرار به معدوم کردن آنها بعد از مدت ها نیست.
کاتالوگ
از مهمترین جنبه های استفاده از کاتالوگ نحوهء ارائهء محصولات در آن است. عکاسی حرفه ای و چاپ صحیح(ترکیب بندی رنگی مناسب) تاثیر زیادی در میزان سفارشات و باز خورد افراد دارد. مهارت متخصصان پل استار و تکنولوژی این امر را ممکن کرده است.

راه حل های نرم آفزار های چاپ
از دیگر زمینه های موفقیت پل استار توانایی استفاده از پایگاه داده های مشتریان به عنوان قسمتی از روند چاپ است، به عنوان مثال در همکاری با شرکت تسکو، برای ارسال کارت های عضویت ۱۰ میلیون نفر. سیستم ارسال، برای فرستادن کارت های اعضا ۴بار در سال تنظیم شده است، استفاده از اطلاعات تسکو، زمینه ای برای تکمیل اطلاعات شخصی اعضا برای وچر و کپن بود.
موفقیت شرکت پل استار که از طریق آن بر ارزش های خود افزود، تحت تاثیر قرار دادن فروش مشتریان، درآمد و آگاهی دادن به برند ها در مورد هزینه ها بود.

نتیجه گیری
مشتریان مجموعهء پل استار باید بودجهء خود را به طور موثری در بازار خرج کنند تا نتیجهء مطلوبی به دست بیاورند، نتایجی مانند فروش بیشتر یا بازخورد بیشتر افراد از طریق پست.
برای بدست آوردن موفقیت های بیشتر، کمپانی ها به دنبال روش های جدید برای ترویج کالاهای خود هستند، مانند مکاتبه با شخص مشتری، هدایای مجانی یا استفاده از جلد های جذاب برای مجله. برای انجام این روش ها به متخصصان چاپ نیاز پیدا می کنند، این همان قسمتی است که پل استار وارد عمل می شود.
پل استار به دنبال این نیست که مانند سایر شرکت ها عمل کند، بلکه تلاش می کند تا خدمات متفائت تری داشته باشد. این سیاست گذاری به نظر موثر بوده است: در بازاری که شرکت های خرد زیادی وجود دارند توانسته درزمینهء فروش در راس بازار قرار بگیرد و اکنون از بزرگترین کمپانی های جهان به شمار می رود.

هنوز دیدگاهی ثبت نگردیده است

دیدگاه خود را بیان کنید