تبلیغات و برندینگ

تبلیغات و برندینگ

تبلیغات و برندینگ

تبلیغات و برندینگ

آیا تا به حال به این اندیشیده اید که چگونه و از چه طریقی محصول خود را به مشتریان معرفی کرده و آن را بفروشید قطعا اولین فکری که به ذهن شما خطور میکند انجام فعالیت های تبلیغاتی است که توسط همه انجام میشود پس شروع به جستجو کرده و برای تبلیغ محصول خود هزینه میکنید...
خوب در این مرحله ممکن است نتیجه بگیرید و برای مدت محدودی بتوانید بفروشید و یا شاید هم نتیجه ای حاصل نشود و شما نگران از صرف هزینه به فکر راهکارهای بعدی باشید در برخی موارد هم به علت صرف هزینه های بالای دوره معرفی محصول دیگر هیچ پولی نداشته باشید .پس راه حل چیست؟چرا نوع تبلیغاتی که شما برای آن هزینه کردید برای برخی از کسب و کارها موثر بوده و برای شما نه و یا چرا برخی کالای مشابه شما را به راحتی میتوانند بفروشند؟
پاسخ تمام این سوالات برمیگردد به اینکه شما بایستی قبل از هرگونه فعالیت تبلیغاتی با یک مشاور بازاریابی و تبلیغات مشورت کرده و از او کمک بخواهید تا محصول،قیمت، چگونگی توزیع،ترفیعات و بازار هدف و ویژگیهای مخاطبین و ... بررسی نماید تا با بودجه تعیین شده بر اساس استطاعت اولیه خود بتوانید بهترین پیام را انتخاب و در بهترین زمان و مکان و از طریق ابزارهای مناسب به مخاطبین دارای تقاضای محصول خود برسانید و پس از آن بازخورد هر یک را بررسی کرده تا متوجه شوید بیشترین نتیجه را از چه ابزاری دریافت کرده اید که آن را تکرار و سایر موارد را که بی تاثیر بوده حذف نمایید.آیا این بار برنده نیستید؟ با انتخاب یک مشاور و متخصص بازاریابی و تبلیغات توانسته اید بودجه خود را بهینه مصرف نمایید .
و اما چه چیز باعث میشود که مخاطبین از میان سایر محصولات به دنبال محصول شرکتی خاص باشند و برای دریافت آن حتی در برخی شرایط مبلغ بیشتری بپردازند؟بله آن مفهوم ساده ی برندینگ است که رسیدن به این نقطه و ماندن در آن مستلزم رعایت استانداردهای آن میباشد.
برندینگ چیزی بیش از ساخت یک نام یا لوگوی زیباست. برندینگ مسیری است که به واسطه آن مشتریان، محصولات و خدمات شما را درک می کنند. برندینگ تمایزی منحصر بفرد است که برای مشتریان، کارکنان و مدیران سازمان اهمیت زیادی دارد. برخورداری از یک برند قدرتمند سبب می شود هزینه های یک شرکت به واسطه جلوگیری از سرمایه گذاری های نامناسب و بی هدف به طور کاملا محسوسی کاهش پیدا کنند. سودآوری به سبب جذب مشتریانی وفادار به طرز چشم گیری افزایش پیدا کند و از همه مهمتر برند یک شرکت تبدیل به دارایی نا مشهودی برای شرکت می شود که ارزش آن می تواند بیش از مجموع ارزش تمامی دارایی های فیزیکی آن شرکت باشد.
دستیابی به برندی موفق نیازمند استراتژی برندی منحصر به فرد، خلاق و یکپارچه بر پایه تحقیقات کارشناسانه از شرکت، مشتریان و رقبا است. استراتژی برند راهبردی است که به مدیران کمک می کند تا سطح توانایی حرفه ای خود را برای کسب جایگاهی متمایز در بازار هدف ارتقا دهند. ما با بهره گیری از دانش تخصصی و تجربیات برون مرزی خود، در تدوین استراتژی برند منحصر به فرد برای شرکت ها، مسیر متمایز سودآوری را برای آنها روشن می سازیم.
برند خود را بسازید و به وسیله آن در ذهن ها ماندگار شوید.

آیا تبلیغات و برندینگ یکی هستند؟
تبلیغات به ترویج و ترفیع برند یا کسب و کار می پردازد. به عنوان جزء چهارم از فرایند بازاریابی، تبلیغات شامل پخش کردن پیام و اطلاعات بین مخاطبین به منظور ایجاد آگاهی در رابطه با کسب و کار، محصول شما می باشد. به عبارت دیگر تبلیغات عبارت از ترویج و ترفیع عمومی یک پیام در ازاء پرداخت مبلغی معین توسط یک کسب و کار شناخته شده با هدف فروش به مشتریان موجود و بالقوه است.
تبلیغات شامل قرار دادن انواع پیام تجاری شما در رسانه هایی از قبیل تلویزیون، رادیو، اینترنت، نشریات چاپی، بیلبورد ها، ارسال مستقیم محتوا از طریق پست و . . . به منظور دستیابی و برقراری ارتباط با یک جمعیت هدف می باشد. تبلیغات می تواند برای افزایش و ارتقاء هویت برند کسب و کار شما مورد استفاده قرار بگیرد، که ما را به طبقه بعدی در این حوزه می رساند که البته خود می تواند منجر به نوعی شک و تردید و بلاتکلیفی برای ما شود.

برندینگ  فرآیندی منظم است که برای ایجاد تمایز، آگاهی و افزایش وفاداری مشتری استفاده میشود. هدف اصلی از برندسازی یک محصول، خدمت یا سازمان ایجاد ذهنیت و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتریان است، تا جاییکه رفع نیازهای خود را در گرو مراجعه به شما بدانند. این کار مستلزم دستورهای سطوح بالا و آمادگی لازم برای سرمایه گذاری در آینده است. برندسازی استفاده از هر فرصتی است تا بگوییم چرا مردم باید یک برند یا نام تجاری را نسبت به سایر برندها انتخاب نمایند.