هزینه طراحی لوگو ی ارزان؟ گران؟ یا رایگان؟

هزینه طراحی لوگوی نام تجاری شما نیست که تعیین کننده موفقیت تان میباشد بلکه گروهی از عوامل کنار هم این محبوبیت را ایجاد میکنند اما اگر بخواهیم به تاثیر عوامل طراحی لوگو در موفقیت آن بپردازیم ممکن ا ست هزینه نقش کم رنگی در این عوامل ایفا کند زیرا تجربه نشان داده است که خیلی از برندها حتی با طراحی لوگوی رایگان و یا پرداخت هزینه های کم توانسته اند موفق باشند البته در این میان برندهایی هم هستند که هزینه های گزافی برای طراحی لوگوی خود پرداخته اند.
باید به این نکته توجه داشته باشید این مثالهای جذاب از طراحی لوگوهای ارزان یا رایگان به این مفهوم نمیباشد که هر کسی توانایی خلق لوگویی را دارد تا بتواند یک چهره حقوقی جهانی باشد ممکن است انها در شرایط زمانی و مکانی ویژه ای با انتخاب و یا همکاری با افراد خلاق و توانمندی توانسته باشند به این موفقیت دست پیدا کنند. اما در لحظه های شروع کار آفرینی برای اینکه هزینه های خود را به حداقل برسانید میتوانید از تمامی روشهایی که هزینه های شما را کاهش دهد استفاده نمایید و در مرحله سود دهی انها را بهبود بخشید.
به ذکر چند نمونه ی لوگو های موفق جهان میپردازیم:
هزینه طراحی لوگوی گوگل: رایگان
در سال ۱۹۹۸ یکی از موسسان گوگل به نام سرگئی برین در برنامه Gimp لینوکس لوگوی اصلی گوگل را طراحی کرد. با اینکه این لوگو بارها تغییر کرد اما طرح اولیه آن هنوز، دست نخورده باقی مانده است.

هزینه طراحی لوگوی کوکاکولا: رایگان

در سال ۱۸۸۵ حسابدار مخترع کوکاکولا ( دکتر جان پمبرتون ) بنام رابینسون برای لوگوی کوکاکولا رسم الخط شکسته را به کار برد که در اواسط قرن نوزدهم میلادی ابداع شد و به رسم الخط نیمه رسمی حسابداران آمریکایی تبدیل شد.

هزینه طراحی لوگوی پپسی: یک میلیون دلار

هزینه ای که شرکت پپسی در سال ۲۰۰۸ به گروه آرنل پرداخت کرد، علاوه بر لوگو، در برگیرنده طراحی برند جدید یک مجموعه کامل اداری بود.

هزینه طراحی لوگوی بی بی سی: یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار

طراحی لوگو BBC 1.800.000 دلار هزینه برداشت که این لوگو در سال ۱۹۹۷ این لوگو بازطراحی شد.

هزینه طراحی لوگوی المپیک ۲۰۱۲ لندن: ۶۲۵۰۰۰ دلار

این لوگو در سال ۲۰۰۷ به دست شخصی بنام ولف اولینز طراحی شد.

لوگوی نکست :صدهزار دلار

این لوگو برای استیو جابز در سال ۱۹۸۶ توسط پاوول رند طراحی شد.

هزینه طراحی لوگوی نایک: ۳۵ دلار

کارولین داویسون در سال ۱۹۷۵ لوگوی نایک را طراحی کرد و این کمپانی با حفظ طرح اولیه ، بعدها آرم خود را بهبود داد. بعد از گذشت چندین سال نایک ۵۰۰ سهم از شرکت را هم به داویسون بخشید که این سهام امروز، ۶۰۰ هزار دلار قیمت دارد.

قیمت لوگوی توییتر: تنها ۱۵ دلار

لوگوی تویتر توسط سیمون اکسلی در سال ۲۰۰۹ به قیمت بسیار ارزان طراحی شد.

هزینه لوگوی Accenture: یکصد میلیون دلار

لوگوی این شرکت مشاوره در سال ۲۰۰۰ توسط یک شرکت طراحی و مشاوره به نام Landor Associates طراحی شد.

امیدوارم با مطالعه کامل در مورد میزان تاثیرات و اهمیت لوگو در کسب و کار تجاریتان بهترینها را برای داشتن برندی جهانی انتخاب نمایید تا در آینده شاهد محبوبیت چهره یک برند ایرانی در جهان نیز باشیم.
بهاره پور نجیب
کارشناس گرافیک

هنوز دیدگاهی ثبت نگردیده است

دیدگاه خود را بیان کنید